10 років ліцею «Соломон»

У приміщенні Чернівецької обласної філармонії урочистий захід розпочався з виконання Гімну України. Надзвичайно приємно було спостерігати представників місцевої влади та бізнесу, членів ради засновників ліцею, десятки учнів та їх батьків об’єднаних у спільному виконанні рядків «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…». Опісля учасники святкування могли насолодитись музичним номером виконаним на ручних дзвіночках.

Загальну тему заходу і взаємодію з глядачами вели учні старших, середніх і початкових класів передаючи впродовж програми символічну естафету від доросліших до молодших. Отож, першими розпочали старшокласники і запросили глядачів вшанувати хвилиною мовчання полеглих у боротьбі з російською військовою агресією.

Вступом до хорового виконання твору «Помилуй Господи» було проголошення текстів із книги Псалмів, що гарно підкреслило світоглядні і етичні засади закладу. В той же час сам твір виконаний під акомпанемент ручних дзвіночків, та за участі солістів із учнівського та викладацького складу яскраво продемонстрував злагодженість та єднання в колективі.

Також глядачі могли дізнатись у невеликому відеосюжеті історію закладу, побачити архівні фото та відео. Безумовно за 10 років існування ліцею відбулось багато подій, та найбільше мене вразили організація навчання в різних форматах під час пандемії COVID-19, та самовіддана допомога закладу під час початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли навчальні класи були перетворені на житло для людей, що рятувалися від бойових дій.

Перша промова пролунала від Алли Омелянівни Гайсан – незмінної директорки ліцею «Соломон» від часу його заснування. Промову було завершено словами подяки Церкві адвентистів сьомого дня, яка заснувала заклад, та турботливо опікувалася ним всі ці роки.

Заступник міського голови Чернівецької ОДА Юрій Миколайович Лесюк вручив подяки представникам ради засновників: Василю Івановичу Лавренюку – керівнику Церкви адвентистів сьомого дня у Чернівецькій, Тернопільській та Івано-франківській областях (Буковинська конференція) та його заступнику – Юрію Олексійовичу Пилипенку. А також директорці ліцею – Аллі Омелянівні Гайсан.

Наступні музичні виступи вихованців ліцею вдало було поєднано з вітальними і подячними промовами від:

Наталії Костянтинівни Куриш (в.о. директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області);

Оксани Леонідівні Сакрієр (директорка Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації);

Олени Володимирівни Григор’євої (заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту та позапланового контролю управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області);

Ірини Ярославівни Ткачук (начальник управління освіти Чернівецької міської ради).

З словами привітання і подяки до присутніх також звернулися Юлія Петрівна Грицку-Андрієш – радниця начальника Чернівецької ОДА, та Олександр Миколайович Шкурідін – голова міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та християнський шлях розвитку в Чернівецькій області». Він відзначив активну участь ліцею в різноманітних освітянських заходах, як обласного так і всеукраїнського рівня. Зокрема він згадав Марію Миколаївну Костянтин, яка здобула перемогу на конкурсі Кращий вчитель року з предметів духовно-морального спрямування. Зауважив він також чудову можливість для учнів ліцею здобувати не лише освіту високого рівня, але й формувати в своїх серцях християнські цінності.

Варто відзначити також вражаючу виставу від учнів ліцею, у якій рядки «…навіть найменше світло вогнем поділитись мріє…» у по єднанні з якісно поставленою хореографією, чудово підібраним саундтреком, та простими і все ж захоплюючими світловими образами викарбувались в серцях глядачів на довгі роки.

Продовжуючи тему необхідності бути світлом навіть в найтемніші часи, з словом духовної настанови до присутніх звернувся керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Станіслав Вікторович Носов. Згодом, до нього на сцені у словах привітання та подяки доєдналися Ірина Вікторівна Стешиц – директорка приватного адвентистського ліцею «Академія мудрості» у м. Буча, та Костянтин Степанович Кампен – керівник відділу освіти Церкви адвентистів сьомого дня в Україні.

Довгими бурхливими оплесками стоячи зал вітав педагогічний колектив ліцею, який виконав пісню про свій спільний шлях, про свою турботу і особисті молитви за довірених їм дітей.

Василь Іванович Лавренюк висловив і вручив подяки Павлу Івановичу Кирилюку, Івану Степановичу Завадюку та Івану Гавриловичу Чернушці, які стояли біля витоків заснування закладу та підтримували розвиток ліцею усі попередні роки.

Протягом усього заходу слова подяки були висловлені персонально також багатьом представникам викладацького складу, працівникам технічного забезпечення, головам батьківських комітетів, тощо.

Директорка ліцею «Щасливе місто» у м. Тячів Марʼяна Василівна Устюгова, та капелан ліцею «Живе слово» у м. Львів Олександр Григорович Московчук доєдналися до слів привітання, а також вислови поздоровлення від об’єднання адвентистських церков Львівської, Закарпатської, Рівненської та Волинської областей (Західна конференція).

Урочиста програма завершилася виконанням гімну ліцею «Соломон». Молитвою благословення за процвітання закладу та нашої країни молився Станіслав Вікторович Носов.

Даниїл Абрамюк

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору