Новини

Жнива під час війни: Як у Великій Кам’янці провели свято подяки

Свято подяки в Церкві адвентистів сьомого дня в селі Велика Кам’янка відбулось 15 жовтня. Навіть попри війну громада дякувала Богу піснями і віршами за ті благословення, що подарував Господь.

В суботу громада вперше святкувала Свято жнив під час війни. Близько сотні людей із сусідніх сіл, з церкви і не лише, були присутні на святі подяки. Подія відбулась в домі молитви церкви адвентистів сьомого дня у мальовничому селі Велика Кам’янка на Коломийщині. Захід був запланований символічно на календарну середину осені. Як було неодноразово проголошено на святі – потрібно завжди дякувати Господу Богу за ті благословення, які Він дає. Люди почали приходити завчасно, так займаючи місця в залі, щоб було краще видно сцену. Для тих, хто хотів бути, але не зміг – відбулась пряма трансляція на сторінці церкви у facebook. 

https://www.facebook.com/Vel.Kam.Adventist.church

Сцена була прикрашена плодами осені – овочами та фруктами, якими щедро поділились члени церкви. Центром композиції була карта України, де кожну область (враховуючи і АР Крим) заповнили різними плодами. Київська – білі гриби, Львівська – буряк, Луганська – яблука, Крим – банани, Івано-Франківська – часник.

Відкрив служіння пастор другої громади міста Івано-Франківськ Роман Макарчук. Він тут не просто так. Його батько та матір – диякони в цій громаді.

Загальний спів і молитва були майже як за звичайного служіння в церкві адвентистів, та відрізнялись особливим святковим натхненням. Співали не лише під фортепіано, але й саксофон з акордеоном. Коли звичайні елементи для початку служіння в церкві закінчились – почалась святкова програма. Ведучий на святі, Олександр Дар’єнко, вийшов на сцену привітати гостей. Почав з біблійного вірша, після якого було проголошено основну ідею свята жнив – це подяка. Закінчивши промову ведучий не поспішав сісти на своє місце у залі, оскільки слідом, за програмою, мав бути спів пісні, яку підготувала молодь місцевої громади.

Пісень було дуже багато, та їх розбавляли віршами та промовами. Одразу після першої пісні лунав вірш, після якого знову пісня молоді. Молодь взагалі співала найбільше пісень. Всі вони мали спільну тему – осінь і подяка Богу. Та номери виконував не лише молодіжний колектив громади. Свої таланти показували й діти, які підготували вірші та спів. Музичний номер був і від представників старшого покоління – квартету гостів із села Жукотин, що поруч із Великою Кам’янкою.

Пастор церкви Василь Жолобчук проголосив слова підтримки і настанови в проповіді. Після цього молодь співала пісню «Молитва за Україну», і служителі звершували, власне, молитву за Україну.

Прохання Богу про захист і мир для нашої країни – кульмінація всього заходу.
Коли урочиста частина підійшла до свого завершення – усім дітям були роздані подарунки, що надав фонд «Сумка самарянина». Подарунки відрізнялися. Це закриті коробки, розміром як коробка від взуття, тільки в цьому випадку вони виготовлені на замовлення. Кожен подарунок був підписаний кому він підходить, хлопчику чи дівчинці та за віковою категорією: 2-4, 5-9, 10-14 років.

Дітей запросили до фотографії, після декількох знімків пастор Василь також запросив найстаршого представника церкви – Василя Дячука, якому зараз 90 років. Він один із перших адвентистів у Великій Кам’янці.


Для всіх присутніх також було приготоване дещо особливе: вечеря, яку заздалегідь турботливо приготувала громада церкви. Були голубці, канапки та салат. Рознесли також і солодке, та вже не на тарілці а в пластмасових упаковках, щоб можна було взяти із собою.

Розходитись ніхто не закликав, був час для спілкування у вільній формі. Хтось йшов, а хтось залишався, та жоден не залишився сумним після цього свята.