Новини

І словом, і ділом

   З початку 2007р. Благодійний фонд (БФ) «Сім'я і здоров'я», створений на базі церкви АСД м.Чернівці, працює з метою профілактики здоров'я та пропаганди здорового способу життя (ЗСЖ) в навчальних закладах. Відтоді кожний навчальний рік спільно з Чернівецьким міським управлінням освіти складається графік проведення уроків ЗСЖ і профілактики проти шкідливих звичок (куріння, алкоголю, наркоманії, комп'ютерної залежності). І пастори деяких церков, і фахівці ЗСЖ проводять ці уроки. 
   Всі школи із задоволенням приймають наших фахівців ЗСЖ, розуміючи, як це важливо для виховання молодого покоління України. Спільно з проведенням уроків ЗСЖ та профілактики шкідливих звичок, ми також проводимо для учнів пізнавально-розважальну програму «Країна здоров'я» по всіх школах міста, а для вчителів загальноосвітніх шкіл - «Виставку здоров'я».
image

   Працюючи в цьому напрямку протягом 13 років, ми бачимо проблеми багатьох дітей з малозабезпечених родин в духовній освіті та у матеріальній допомозі. Тому БФ «Сім'я і здоров'я» спільно з Буковинською Конференцією церкви АСД і місцевими громадами щороку надають допомогу продуктами і одягом б/в для нужденних дітей із загальноосвітніх шкіл міста. І місцеві органи управління, розуміючи багатогранну роботу як самої церкви, так і БФ «Сім'я і здоров'я» на базі церкви АСД, допомагає в наданні допомоги для дітей з малозабезпечених сімей. І в 2019 р. Міська рада через органи соцзахисту виділила на допомогу дітям через БФ «Сім'я і здоров'я» 25000 грн. На ці гроші були закуплені продукти на 120 продуктових наборів для малозабезпечених сімей, діти яких відвідують уроки ЗСЖ в загальноосвітніх школах. 
image

До складу продуктового пакету входили наступні продукти: рис - 1 кг, гречка - 0,75 кг, цукор - 1 кг, манка - 0,85кг, вівсянка - 0,4 кг, кукурудзяна мука - 0,4 кг, спагетті - 0,5 кг, олія «Золота» - 1л, горошок зелений - 1 банка, кукурудза - 1 банка, майонез «Чумак» - 1 пачка, кетчуп «Чумак ніжний» - 1 пачка. Скарбник БК церкви АСД Лавренюк В.І. знайшов спонсорів, і ті подарували 150 наборів з солодощами. І керівник БФ «Сім'я і здоров'я» подарувала кожній присутній дитині дитячі іграшки та ігри.
   17 жовтня 2019 року в молитовному домі церкви АСД Чернівці-Центр була проведена благодійна акція для дітей та їхніх батьків на 120 сімей. Категорії сімей для допомоги були обрані наступні: діти-сироти та їхні опікуни, діти-напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей. У залі були присутні 120 дітей і представники їхніх сімей, заступники директорів загальноосвітніх шкіл у виховній роботі та соціальні педагоги, представники з Міського відділу освіти та представники з Міського управління соціального захисту населення. Духовним підбадьоренням для присутніх поділився секретар БК Церкви АСД Гунько В.М., лекцію про здоров'я і залежності у дітей провів скарбник БК Лавренюк В.І
   Мельничук В.Ф. (Керівник БФ) розповіла дітям і дорослим про цілі і напрямки оздоровчої роботи БФ для дітей, батьків і вчителів. Головний спеціаліст міського управління освіти Чернівецької міської ради Застанкевіч І.Л. в своєму виступі наголосила на важливості спільної роботи БФ і вчителів у об'єднаній турботі про здоров'я підростаючого покоління. Потім вона за списком, наданим міським управлінням освіти, запрошувала дітей і їхніх батьків для отримання допомоги. Діти разом з батьками підходили і отримували продуктовий набір, солодощі та іграшки. 
   На благодійній акції була присутня сім'я, у якої було 6 дітей, 4 з яких були присутні з нами у залі. Солодощі та іграшки отримала кожна дитина. Атмосфера Святого Духа, радості, любові та гарного настрою - ось так закінчилася благодійна акція.

Мельничук Валентина
Керівник БФ «Сім'я і здоров'я»