Новини

Майже 100 людей навчалися роботі з підлітками у Чернівецькій області

З 9 по 12 вересня на базі табору Your Camp (Чернівецька область) проходило слідопитське навчання за програмою Майстер-провідник. Це проєкт з підготовки лідеров клубів «Слідопит» і «Шукачі пригод» у відділі молодіжного служіння Церкви адвентистів сьомого дня у всьому світі.

Вперше після карантину на початку нового навчального слідопитського сезону було проведене таке навчання, говорить Ігор Тимко, організатор програми на території Буковинської конференції (адміністративна одиниця адвентистської церкви на території Тернопільської, Чернівецької, Івано-Франківської областей).

“Наша мета - щоб у кожній громаді Буковинської конференції був клуб слідопитів. Ми віримо: якщо є початок, буде і продовження”, - говорить Ігор Тимко.

Близько 100 учасників навчалися у ці дні. Деякі лише розпочали свою підготовку, а деякі вже завершували. Тому студентів поділили на 3 групи: директори, наставники, інструктори.

“Навчання було дуже насичене, я отримала багато корисної інформації з психології, соціології, правил комунікації, знайшла багато цінних ідей для організації клубного служіння і просто для зацікавлення дітей до вивчення Біблії”, - захоплюється Мар’яна.

Було проведено десять семінарів, спеціалізацій та майстер-класів. Зокрема, говорили про зародження Адвентистської церкви, про історію слідопитського служіння, про те як бути християнським лідером. Учасники вивчали також різні спеціалізації (навчальний курс, який розкриває певну тему), такі як собаки, перша домедична допомога, слідопитське орієнтування й інші.

“Мені найбільше сподобалося атмосфера росту і розвитку у цьому служінні, планування, відповідальність і натхнення до роботи. Дуже радію, що отримала нові знання, вміння і позитивний настрій”, - ділиться своїми враженнями Надія.

“А мені сподобалась організованість команди, яка проводила навчання. На семінарах надавалася велика кількість інформації, яка є важливою у роботі з підлітками. Також ми навчалися плануванню і ділилися своїми ідеями”, - розповідає Інна.

Спікерами виступили керівник відділу молодіжного служіння Української Уніонної Конференції (адміністративна одиниця адвентистської церкви яка охоплює усю Україну) Євгеній Альохін та керівник Клубу слідопитів України Максим Буга, а також Валерій Глущенко, Ростислав Пузанков, Іван Коршунов. Спеціалізації проводили Ірина Король, Андрій Хаб'юк та Ростислав Лучик.

“На цьому навчанні я почула дуже багато нового, найбільше мені сподобались лекції Євгенія Альохіна. Я зрозуміла, що дуже важливо працювати в команді злагоджено і довіряти”, - говорить Любов.

“Було цікаво дізнатися про розвиток клубу слідопитів у світі, зокрема і в Україні”, - розповідає про один з семінарів Олександра, наставниця в клубі слідопитів.

На згадку про цю подію усі учасники отримали в подарунок світшоти, оформлені у вигляді слідопитської польової форми.

Данило Абрамюк
Фото: Данило Абрамюк